Ciekawe usługi hotelowe z całego świata – część 1/2

Niecodzienne usługi, które stają się znakiem rozpoznawczym konkretnego hotelu, to nie tylko sposób na wyróżnienie się spośród konkurencji, ale i doskonały kanał reklamowy, który w zależności od pomysłu może zagwarantować zainteresowanie i większy zysk dla danego obiektu. Wydawać by się mogło, że takie atrakcje i wymyślne pakiety, które można zamówić do opcji noclegu, są dość rzadkie. Nic bardziej mylnego! W perspektywie globalnej można natrafić na wiele potwierdzających ten trend przykładów, jak chociażby poniższe i popularne propozycje.

U nas w końcu się wyśpisz

Można by pomyśleć, że hotel zmienił w tym wypadku godziny śniadań, czy też wydłużył czas od poranka do zakończenia doby noclegowej, jednak tutaj zrobiono co najmniej trzy kroki do przodu zamiast jednego. W nie tak odległym Berlinie można razem z pokojem wykupić tzw. pakiet „Deep Sleep”. Dzięki niemu personel hotelu zobowiązany jest przez cały dzień przygotować nasze ciało na moment, kiedy to w końcu zdecydujemy się zasnąć. Chronologicznie mamy więc okazję spróbować skuteczności procesu polegającego na:
– półgodzinnym seansie ostrym światłem z samego rana,
– wypiciu napoju energetycznego na bazie ziół,
– poddaniu się terapii zapachowej,
– relaksowaniu się przez cały dzień na specjalnie przygotowanym leżaku używanym również w fizjoterapii,
– wieczornych zabiegach zwieńczających przygotowania (inhalacji górskim powietrzem wzbogaconym o nuty lawendowe oraz zioła nasenne oraz zasypianiu na audiopoduszce emitującej tzw. binauralne dźwięki).
Koszt: 200 Euro/za dobę

Komfortowo i przyjemnie

Branża hotelarska prześciga się w pomysłach na zapewnienie swoim gościom jak największego komfortu i niecodziennych opcji relaksu. W tej pogoni za naszą przyjemnością jeden z kanadyjskich hoteli stworzył iście przyjemny spis dodatków, które można otrzymać wraz z zarezerwowanym pokojem. Na samym dole listy mamy takie romantyczne detale jak łóżko obsypane płatkami róż, czekoladki, czy wino. Cały spis zwieńczono zaś między innymi bogata ofertą gadżetów dla dorosłych, którymi można na pewno dostarczyć sobie i partnerowi wiele miłych doznań – wszystko to mieści się w przedziale cenowym od 6 $ aż do nawet 600 $!

Perfumy… do picia

Wygląd tego, co dostajemy w barze, to tylko jeden z detali wpływających na nasz odbiór drinka. Kiedy zamkniemy oczy możemy następnie poczuć jego smak, jednak berliński hotel poszedł jeszcze o krok dalej i zdecydował się tchnąć w swoje koktajle iście perfumeryjną duszę. Tym oto sposobem goście mają tu okazję napić się czegoś, co pachnie jak pachnidła najznamienitszych marek tej branży (np. Armani, czy też Yves Salonom Paris). Niby detal a cieszy – cena wynosi tu od 11 do 14 Euro za jeden koktajl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *