Jakie opcje hotelowe mają dla nas największe znaczenie?

Jadąc do innego kraju lub miasta warto wcześniej zapewnić sobie miejsce noclegu, aby przynajmniej trochę zmniejszyć stres związany z wyjazdem. Oczywiście można zorganizować wszystko spontanicznie i dopiero po przyjeździe poszukać najlepszej opcji hotelowej, zgodnej z naszymi wymaganiami. Jak jednak wybrać spośród dziesiątek ofert i czym tak właściwie kierujemy się dokonując wyboru? Na pewno swoją rolę mają tu przeróżne kwestie psychologiczne, które wplata się w oferty, by przykuć uwagę potencjalnych gości lub zostać zapamiętanym nawet wówczas, gdy klient postanowi poszukać dalej – istnieje szansa, że jeśli nie znajdzie lepszej opcji wróci tam, gdzie zostawił najlepsze skojarzenia. Cóż, największe znaczenie poza podświadomością mają tutaj następujące zmienne.

Cena

Zwykły turysta, szukając ofert przy pomocy portali noclegowych, jako pierwszy filtr wybierze niemal na pewno cenę za dobę. Powszechne jest, że oczekujemy podstawowego wyposażenia i możliwości bezpiecznego i wygodnego noclegu, a owo zawężenie cenowe ma nam pokazać, jaki standard jest w zasięgu naszych możliwości finansowych. Potem można sprawdzić odrobinę droższe opcje i na podstawie wielkości różnicy i informacji o dodatkowych opcjach podjąć decyzję. W grę wchodzą tu oczywiście poszukiwania okazji cenowych oraz dość restrykcyjna eliminacja ofert, które nie dając nic więcej, żądają zbyt wiele.

Standard pokoju

Relatywność tej opcji jest ogromna, jednak niemal zawsze sprawdzamy (np. w dostępnej grafice) jak nasz pokój będzie urządzony. Dzięki temu możemy zorientować się, czy jego cena jest uczciwa oraz czy wypoczynek na jaki liczymy, będzie mógł zostać w pełni zrealizowany. Różny poziom odczuwania komfortu może tu znacznie wpływać na zakres ustępstw – dla jednych dwa złączone łóżka pojedyncze, zamiast jednego dużego, nie będą problemem, dla innych już tak. Podobne rozważania mogą dotyczyć łazienki – musi być w pokoju, czy wystarczy jedna,wspólna na korytarzu? – dostępu do Internetu, minibarku, czy też TV.

Hotelowa restauracja

Turystyka gastronomiczna to dość popularne zjawisko, gdyż to co ma do zaoferowania naszemu podniebieniu dany region, czy obca kuchnia, jest obecnie bardzo łakomym kąskiem przyciągającym turystów. Co więc robią hotele? Oczywiście inwestują w restaurację hotelową, gdzie goście będą mogli zamówić śniadanie, zjeść obiad, czy po prostu skorzystać z baru. Jedne robią to lepiej, jak 4 gwiazdkowy Hotel Mistral z miejscowości Gniewino zlokalizowanej na Kaszubach, inne nieporadnie. Każdy lubi śniadanie wliczone w cenę i brak zagrożenia, jakim jest zatrucie pokarmowe, dlatego przeglądając ofertę zwracamy również bardzo często uwagę na opinie dotyczące kuchni. Nigdy nie wiadomo czy „darmowe śniadanie” nie okaże się na miejscu kromką chleba z wędliną i żółtym serem oraz cienką herbatą. Hotelowa restauracja nie może istnieć dla samego faktu i aby podnieść cenę pokoju. Nawet jeśli nocleg będzie znośny to zatrucie w takich pseudo opcjach na wyżywienie może poważnie nadszarpnąć reputację danego obiektu – skrajnym przypadkiem jest tu właśnie Gniewino i Hotel Mistral, choć sprawa została w tym przypadku zbyt wcześnie nagłośniona przez media, a oskarżenia bezpodstawne (zarówno według oświadczenia samego zarządu hotelu, jak i Sanepidu i badań, które swojego czasu przeprowadzono w tamtejszej kuchni).

Atrakcje dodatkowe

Ubóstwiamy atrakcje dodatkowe i jeśli tylko nie windują one ceny pokoju zbyt wysoko, chętnie wybieramy hotele, które choć trochę dbają o nasz wolny czas i opcje odpoczynku premium. Do przykładów takich inicjatyw ze strony obiektów noclegowych, zalicza się przede wszystkim:
– strefa SPA,
– kryty basen,
– boiska do gry w różne sporty (np. siatkówkę, czy tenisa ziemnego),
– atrakcje na deszczowe wieczory (stoły do bilarda, ping-ponga, czy tory do bowlingu),
– tereny spacerowe oraz wypożyczalnia sprzętu (rowerów, łódek, rakiet do tenisa itp.).

Ciekawe usługi hotelowe z całego świata – część 2/2

Kontynuując naszą przygodę z niecodziennymi usługami hotelowymi możemy natrafić na jeszcze więcej perełek. Niektóre to zaledwie detale, inne zmieniają całkowicie postrzeganie opcji noclegowych, jakie można znaleźć dziś na całym świecie. Wydawać by się mogło, że takie atrakcje i wymyślne pakiety, które można zamówić do opcji noclegu, są dość rzadkie. Nic bardziej mylnego! W perspektywie globalnej można natrafić na wiele potwierdzających ten trend przykładów, jak chociażby ciąg dalszy poniższej listy popularnych propozycji.

Nadrabianie tego co nie udało się w przeszłości

Byliśmy już w Japonii, Europie, Kanadzie, jednak jak można się domyśleć, owo zestawienie nie mogło by zostać zaliczone do kompletnego, gdyby nie któraś z propozycji amerykańskich. Tym sposobem przenosimy się więc do Nowego Jorku, gdzie wprowadzono w życie program pobytu dla dorosłych o nazwie „Live it!”. Na czym on polega? Wykupując taki pakiet otrzymujemy od hotelu możliwość nauki tego, na co nigdy nie mieliśmy dotąd czasu. Kursy obejmują tu między innymi naukę tańca, sztuki cyrkowej, malowania, jazdy konnej, fotografii, czy ślizgania się na desce po falach oceanu. Pobyt tutaj zakończymy jako inni ludzie – dlatego w ramach opcji do wyboru można wykupić również zabiegi odmładzające, czy też… operację plastyczną.

Gdy twój związek woła o rozwód…

Holenderska zaradność powinna otrzymać sowitą nagrodę za ten pomysł, gdyż oferuje swoim klientom hoteli szczęście oraz… rozwód w ciągu jednego weekendu. Jak to wygląda? Para przyjeżdża na miejsce i od tej pory oprócz noclegu ma zapewnioną opieką specjalistów ds. rozwodów. Dzięki temu wszystkie formalności mogą zostać wykonane w ciągu bardzo krótkiego czasu, a takie problematyczne aspekty, jak prawa rodzicielskie, kwestie majątkowe oraz dopełnienie procedur prawnych momentalnie staje się prostsze. Cel jest jeden – goście, którzy tego pragną otrzymują szczęście w postaci zakończenia tygodnia satysfakcjonującym obie strony rozwodem i odzyskaniem poczucia wolności.

Słodki kotek, duży kotek

Skoro już tak jeździmy po świecie, to warto by jeszcze zajrzeć na Czarny Ląd, a konkretnie na jego południowy obszar. Funkcjonuje tu hotel, który obok wygodnych pokoi i ładnych widoków z okna oferuje swoim gościom opcję spaceru. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego – wszyscy wiedzą co znaczy np. wyjść na spacer do parku, czy z psem – gdyby naszymi towarzyszami nie były w tej sytuacji lwy (oraz doświadczony przewodnik). Rekomendacji jest tu podobno cała masa, zainteresowanie nie słabnie niemal wcale i chyba nikomu nie przeszkadza, że roczny bilans zgonów za skutek ataku tych dzikich kotów sięga tam ok. 70 osób. Ciekawe czy można takiego kotka przytulić? 🙂

Ciekawe usługi hotelowe z całego świata – część 1/2

Niecodzienne usługi, które stają się znakiem rozpoznawczym konkretnego hotelu, to nie tylko sposób na wyróżnienie się spośród konkurencji, ale i doskonały kanał reklamowy, który w zależności od pomysłu może zagwarantować zainteresowanie i większy zysk dla danego obiektu. Wydawać by się mogło, że takie atrakcje i wymyślne pakiety, które można zamówić do opcji noclegu, są dość rzadkie. Nic bardziej mylnego! W perspektywie globalnej można natrafić na wiele potwierdzających ten trend przykładów, jak chociażby poniższe i popularne propozycje.

U nas w końcu się wyśpisz

Można by pomyśleć, że hotel zmienił w tym wypadku godziny śniadań, czy też wydłużył czas od poranka do zakończenia doby noclegowej, jednak tutaj zrobiono co najmniej trzy kroki do przodu zamiast jednego. W nie tak odległym Berlinie można razem z pokojem wykupić tzw. pakiet „Deep Sleep”. Dzięki niemu personel hotelu zobowiązany jest przez cały dzień przygotować nasze ciało na moment, kiedy to w końcu zdecydujemy się zasnąć. Chronologicznie mamy więc okazję spróbować skuteczności procesu polegającego na:
– półgodzinnym seansie ostrym światłem z samego rana,
– wypiciu napoju energetycznego na bazie ziół,
– poddaniu się terapii zapachowej,
– relaksowaniu się przez cały dzień na specjalnie przygotowanym leżaku używanym również w fizjoterapii,
– wieczornych zabiegach zwieńczających przygotowania (inhalacji górskim powietrzem wzbogaconym o nuty lawendowe oraz zioła nasenne oraz zasypianiu na audiopoduszce emitującej tzw. binauralne dźwięki).
Koszt: 200 Euro/za dobę

Komfortowo i przyjemnie

Branża hotelarska prześciga się w pomysłach na zapewnienie swoim gościom jak największego komfortu i niecodziennych opcji relaksu. W tej pogoni za naszą przyjemnością jeden z kanadyjskich hoteli stworzył iście przyjemny spis dodatków, które można otrzymać wraz z zarezerwowanym pokojem. Na samym dole listy mamy takie romantyczne detale jak łóżko obsypane płatkami róż, czekoladki, czy wino. Cały spis zwieńczono zaś między innymi bogata ofertą gadżetów dla dorosłych, którymi można na pewno dostarczyć sobie i partnerowi wiele miłych doznań – wszystko to mieści się w przedziale cenowym od 6 $ aż do nawet 600 $!

Perfumy… do picia

Wygląd tego, co dostajemy w barze, to tylko jeden z detali wpływających na nasz odbiór drinka. Kiedy zamkniemy oczy możemy następnie poczuć jego smak, jednak berliński hotel poszedł jeszcze o krok dalej i zdecydował się tchnąć w swoje koktajle iście perfumeryjną duszę. Tym oto sposobem goście mają tu okazję napić się czegoś, co pachnie jak pachnidła najznamienitszych marek tej branży (np. Armani, czy też Yves Salonom Paris). Niby detal a cieszy – cena wynosi tu od 11 do 14 Euro za jeden koktajl.